Перший випадок синдрому Дауна серед неандертальців: відкриття дослідження

Міжнародна група вчених, включно з дослідниками з Бінгемтонського університету та Державного університету Нью-Йорка, виявила перший випадок синдрому Дауна у неандертальців. Дослідження, проведене антропологами з Університету Алькала та Університету Валенсії в Іспанії, досліджувало скелетні останки неандертальської дитини, відомої як «Тіна», знайдені у печері Кова Негра у Валенсії. Стаття з результатами була опублікована в журналі Science Advances.

Професор Валентин Вільяверде з Університету Валенсії зауважив, що це дослідження відіграло ключову роль у розумінні життя неандертальців на середземноморському узбережжі Піренейського півострова. Застосувавши мікрокомп’ютерну томографію, вчені реконструювали тривимірну модель черепної скроневої кістки Тіни, виявивши у неї вроджену патологію внутрішнього вуха, пов’язану із синдромом Дауна, що призвело до важкої втрати слуху і запаморочення.

«Це фантастичне дослідження, яке поєднує археологічні розкопки та сучасні методи медичної візуалізації, вперше документує випадок синдрому Дауна у неандертальця», — підкреслив професор антропології Бінгемтонського університету Рольф Куам.

Дослідження також підтвердило, що неандертальці забезпечували альтруїстичну турботу та підтримку вразливим членам своєї соціальної групи, надаючи допомогу Тіні незважаючи на її неспроможність віддячити за це.

«Це відкриття свідчить про існування істинного альтруїзму серед неандертальців, що є унікальним феноменом для вивчення поведінки людей пізнього плейстоцену», — зазначила професорка Мерседес Конде з Університету Алькала, одна з провідних авторів дослідження.