Геополітична напруга: Тайвань і Україна у боротьбі за незалежність

Між столицями Тайбея і Києва, розташованими на відстані приблизно 5 000 миль, існує багато спільного, коли мова йде про відстоювання своєї незалежності в умовах геополітичних турбулентностей. Російське вторгнення в Україну 2022 року та подальша боротьба країни за повернення втрачених територій стали важливим уроком для Тайваню, який знаходиться під загрозою можливого китайського вторгнення.

Президент Китаю Сі Цзіньпін вже назвав «возз’єднання» з Тайванем «історичною неминучістю», відмічаючи підвищену напругу навколо острова. Тайвань, у відповідь на цю загрозу, посилено збільшує свої витрати на оборону, а також розширює тривалість військової служби для зміцнення своїх оборонних здатностей.

«Ми бачимо, як російське вторгнення в Україну показало реальну загрозу для нашого суверенітету та безпеки», — зазначив дипломат Тайваню в США Александр Та-рей Юй. Він також наголосив на важливості громадянської стійкості, яка є основою для успішного відштовхування будь-яких загроз.

Китай, з свого боку, посилює військові навчання та продовжує політичний тиск на Тайвань, вважаючи лідерів острова «сепаратистами». Міжнародне співтовариство уважно спостерігає за подіями, що відбуваються в регіоні, розглядаючи їх як потенційно небезпечні для стабільності у Південно-Східній Азії.

Тайвань залишається на варті своєї незалежності та демократії, не дивлячись на тиск з боку Пекіна, і продовжує підтримувати свій статус-кво як Китайська Республіка, що існує з часу свого утворення в 1949 році.