Франційські вибори: перспективи ультраправих і підтримки України

Франція може стати першою великою країною ЄС, де уряд сформують ультраправі, що ставляться скептично або негативно до воєнної допомоги Україні. Чи станеться це залежить від рішення французьких виборців на дострокових парламентських виборах, які відбудуться у два тури 30 червня і 7 липня.

Великі шанси на перше місце має партія «Національне об’єднання» — ключова ультраправа сила Франції, під керівництвом Марін Ле Пен, яка активно підтримує консервативні та патріотичні ідеї.

Історія цієї партії міцно пов’язана з політичною династією Ле Пен — від 96-річного Жан-Марі Ле Пен до 55-річної Марін Ле Пен, яка нині очолює партію. Вони активно виступають проти політики президента Емманюеля Макрона, зокрема його підтримки України в умовах війни.

«Ми не ультраправі, ми патріотична партія і партія суверенітету!» — заявив один з лідерів партії Себастьян Шену в інтерв’ю LCI.

Соціологічні опитування не однозначні, щодо успіху партії Марін Ле Пен на виборах, але вона впевнена у своїй перемозі.

«Думаю, ми здобудемо абсолютну більшість. Опитування не достовірні, так як два роки тому нам передбачали від п’яти до 40 депутатів, а «Національне об’єднання» отримало 89″, — сказала вона в інтерв’ю Le Télégramme.

Якщо «Національному об’єднанню» вдасться прийти до влади, Франція чекають значні зміни внутрішньої і зовнішньої політики. Україні можуть загрожувати складні часи, адже «Національне об’єднання» планує змінити підходи до міжнародних відносин, зокрема з Росією.

Формальний лідер партії Ле Пен Жордан Барделла заявив, що партія не дозволить «російському імперіалізму поглинути таку союзну державу, як Україна», проте намагатиметься уникнути ескалації конфлікту.